Arvutite kõvakettad

Arvutite kõvakettad

Siin on 12 toodet.

Kõvaketas (hard disk drive ehk HDD) on arvuti andmesäilitusseade. Alates esimeste kõvaketaste kasutuselevõtust ligikaudu 60 aastat tagasi, on toimunud meeletult kiire areng nagu ka muudes infotehnoloogia valdkondades. Kui IBM tuli 1956. aastal välja oma esimese kõvakettaga, siis mahutas see 5 MB jagu andmeid. Tänapäeval saame juba soetada 1TB - ...

Kõvaketas (hard disk drive ehk HDD) on arvuti andmesäilitusseade. Alates esimeste kõvaketaste kasutuselevõtust ligikaudu 60 aastat tagasi, on toimunud meeletult kiire areng nagu ka muudes infotehnoloogia valdkondades. Kui IBM tuli 1956. aastal välja oma esimese kõvakettaga, siis mahutas see 5 MB jagu andmeid. Tänapäeval saame juba soetada 1TB - 4TB suuruseid kõvakettaid.

Lisaks HDD-le kogub ühe enam populaarsust SSD (solid state drive) tehnoloogia, mida võib lühidalt nimetada välkmälul põhinevaks salvestustehnoloogiaks. Peamine erinevus HDD kõvaketta ja SSD kõvaketta vahel on see, et viimasel puuduvad liikuvad osad. Kuna SSD-l puudub HDD-le omane kirjutamis-lugemispea, on võimalik kettalt andmeid kiiremini lugeda. SSD kõvaketas on vastupidavam välisärritustele (temperatuuri muutused, põrutused, niiskus jms) ning tarbib vähem voolu. 

SSD muudab arvuti kasutamise tunduvalt kiiremaks. Kuigi SSD-ketastel on mõningad miinused veidi kõrgema hinna ja väiksema mahutavuse näol, on need väiksed puudujäägid tavakasutajale märgatamatud ning enamus uusi arvuteid lastakse tehastest välja juba SSD kõvaketastega.

Kui soovid arvuti kõvaketta vahetamisel abi, siis konsulteeri julgelt Bitboardi kaupluste kogenud müüjatega.

Kui otsid väliseid kõvakettaid, siis vaata siia.

Vähem
Rohkem
Näitan 1 - 12 toodet 12 st
Luban

Lehekülg kasutab küpsiseid