LENOVO ThinkPad X240 SSD kõvakettaga...

LENOVO ThinkPad X240 SSD kõvakettaga...

555500067294
Laos
295,00 €
Hind käibemaksuga
Kuumakse al. 12.43€
Bitboard järelmaks logo

Maksa mugavalt ja kiiresti osamaksete kaupa! Bitboard järelmaksuga kaupade ostmine on sama turvaline ja mugav nagu pangalingiga maksmine.

* Tellimuse täitmise tähtaeg 1-3 tp

Intel i5-4300U | 1.90GHz | mälu 8 GB | UUS kõvaketas 256 GB SSD...


ORIGINAALPILDID

Kaupluses:

TARTU

ikoonid  

Turvaline maksmine

ikoonid  

Kauba teekonna jälgimine

ikoonid  

Toote tagastusõigus 14 päeva

Lenovo ThinkPad X240

Seda 12.5’’ X-seeria ThinkPadi iseloomustab paindlikkus, ergonoomilisus ja kõrgetasemelise disainiga konstruktsioon. Need on omadused, mida peavad oluliseks mitte ainult ärikliendid vaid ka tavakasutajad. Tänu aku tehnoloogia uuenemisele on tootjal saanud võimalikuks vähendada kõnealuse laptopi paksust ning seeläbi hõlbustada selle kaasaskandmist. Lenovo ThinkPad X240 kaalub 1450 grammi, säilitades Lenovo korpusele omase vastupidavuse, mis on saavutatud tänu koostematerjalides kasutatavale klaasfiibrile ning lisatugevduseks kasutatud magneesiumlisanditega raamile.

Juhtmeta ühenduse võimalused

Rääkides ühendus-standarditest, siis oma kahe antenniga on X240 võimeline tegutsema nii 2,4 GHz kui 5 GHz lainealas ning saavutama internetiühenduse kiirusega kuni 867 Mbit/s. Bluetooth 4.0 standard võimaldab ühendada näiteks mobiiltelefoni, BT (bluetooth) kõrvaklapid, hiire või mõne muu selle standardiga sobiva seadme. ThinkPad X240 võib omada ka M.2 standardiga HSPA+ moodulit (GPS võimekusega) Ericssonilt, mis võimaldab kasutata internetiühenduseks andmesidet. Lihtsalt sisestage arvutile sobiv SIM-kaart ja kasutage seda kus tahes. Loomulikult saab ka selleta, kuid oma telefoniga tehtud „jagatud kuumkoht” (hotspot) on lisakoormus telefonile, mis päris kindlasti kulutab selle akut. See moodul on muidugi valikuline, ehk siis kõik sõltub mudelist.

Touchpad (puuteplaat)

Touchpadi pind on väga kvaliteetsest materjalist ning muudab hiire kasutamise mugavaks. Touchpad on ühes tükis – ühtegi eraldiseisvat klahvi ei ole. Hiire parema ja vasaku klahvi funktsioonid on viidud paneeli alumisse ja ülemisse ossa. Kursorit saab liigutada terve paneeli ulatuses. Lisaks sellele on puuteplaadil nn „Multitouch” funktsioon, mis on võimeline tuvastama samaaegselt kuni neli sõrme. Selline võimalus teeb arvuti kasutamise kõvasti hõlpsamaks, ning võimaldab näiteks veebi lehitsedes lehe üles-alla liigutamiseks kasutada kahte sõrme libistades neid puuteplaadil üles-alla. Erinevaid funktsioone on veel, kuid selle lahti kirjutamine võtaks siinkohal rohkem aega. Igatahes, et „ühes tükis“ puuteplaat harjumuspäraseks muutuks, võib kuluda veidi aega.

Ekraan

Äriklassi mudelitel kasutatakse ekraanidel valdavalt matt pinda, mis hoiab ära peegeldused. Lisaks ei moondu pilt ekraanil ka siis, kui seda erinevate nurkade alt vaadata (IPS). See on oluline aspekt, kui soovite arvutit kasutada välitingimustes. Nii nagu teistegi sarnaste seadmete puhul võib ebamugavusi põhjustada otse ekraanile langev päikesevalgus. Sel juhul on tarvis aktiveerida tugevam taust-valgus, reguleerides seda klaviatuuril asetsevate nuppude abil. Lenovo Thinkpad X240 on 12,5” ekraaniga. Standardina on sellel 1366x768 HD ekraan, kallimatel aga kohati 1920x1080 FHD, millel lisaks veel puutetundlikkus. Võib öelda, et FHD ekraan on parem, kuid väikese mõõtmega ekraanil väga peenikest kirja lugedes mõnede jaoks koormav. Sellisel juhul saab suurendada ekraani punktisuurust (DPI) mis jätab pildi muutmata, kuid suurendab ekraanil kuvatavat teksti. Üldiselt on aga arvutitel kasutatav HD resolutsioon igapäevaseks kasutamiseks enam kui hea.

Protsessor

ThinkPad X240 on saadaval kolme erineva protsessoriga: Intel i3,- i5 ja -i7 seeria. Intel i3 seeria puhul puudub mudelil Turbo boost võimalus. Süsteemi üldine jõudlus on küllalt hea, kuid täisvõimsusel töötamisel kasutab süsteem protsessori videomälu, mistõttu võib jõudlus veidi kannatada. See ei oma tähtsust dokumenditöötlusel, veebilehitsemisel ja muudes igapäevastes toimingutes. Protsessori ja graafikakaardi sujuv koostöö on oluline pigem mahukate audio- ja videofailide töötlemisel, kuid väikeste ekraanidega arvutid ei ole selle jaoks enamasti mõeldudki.

Kõvaketas

Lenovo ThinkPad X240’s kasutatakse peamiselt SATA ühendusega kõvakettaid. Enamasti on need kiired SSD kettad, mis suurendavad aku iga oluliselt, kui seade töötab vooluvõrku ühendamata. Lisaks sellele on võimalik lisada arvutile teine M.2 tüüpi ketas, mida saab kasutada kas põhi- või lisakettana. Selleks tuleb aga loobuda olemasolevast modemist või siis selle puudumisel paigutada lisaketas modemi pessa. Lisaketta paigaldamise peaks ikkagi tegema spetsialist. Oskamatu tegutsemine võib seadme hoopis ära rikkuda.

Aku kestvus

Aku kestvus on ThinkPad X240-l suurepärane. Kuigi tootja on selle mudeli puhul aku mahutavust vähendanud võrreldes X230-ga 63 Wh-lt 48 Wh-le, siis tegelikult on aku kestvus oluliselt pikem, kui varasemalt. See on saavutatud eelkõige akutehnoloogia muutmisega ning protsessori võimsustarbe vähendamisega. Sellel mudelil on uuendusena kasutusel kaks akut, milles üks asub endiselt korpuse tagaosas ja on eemaldatav, kuid teine aku on viidud korpuse sisse. Battery Eater’s Reader testide kohaselt on aku kestvus väga hea. Selle kohaselt kestab X240 aku nn tühikäigul 13 tundi ja 41 minutit, st et ekraani heledus on viidud miinimumini, kõik juhtmeta ühendused on deaktiveeritud ning energiasäästu režiim on aktiivne. WIFI-testis (WIFI vastuvõtja ja andmeside aktiivne, heledus 178 cd/m2, energiasäästu režiim aktiivne) saavutati tulemus 7 h 56 min. Aku kestvus 6 tundi ja 2 minutit saavutati Big Buck Bunny H.264 1080p katsel, kus Full HD oli sisse lülitatud (ülejäänud seadistus sama, mis WIFI-testi puhul). Täiskoormuse all (maksimaalne heledus, kõik vastuvõtjad ja modemid aktiivsed jne) saavutati tulemus 1 h 44 min. Kodulehel kuvatav aku kestvus on Windows keskkonnas näidatav aku vastupidavus aeg, ning ei ole seotud Battery Eater’iga mõõdetud tulemusega.

Hind

Väljalaskeperioodil algasid Lenovo ThinkPad X240 hinnad 850 eurost (Intel Core i3 protsessor ja TN-ekraan). Puutetundliku ekraani ja Intel Core i7 protsessoriga mudeli maksumus küündis aga enam kui 1900 euroni. Hetkel on meilt võimalik saada Intel i5 protsessoriga kasutatud mudeleid hinnaga alates 165€, saades sellega kaasa ka poole-aastase garantii.

Kokkuvõte

Lõppkokkuvõtteks on Lenovo ThinkPad X240 igati hästi välja kukkunud ultrabook, mil on tüüpilised äriklassi sülearvutile omased head küljed. Turvaelemendid, arvuti ehitus, piisav valik lisaporte, dokkimisvõimalus ja kvaliteetne klaviatuur tagavad sellele sülearvutile edu ka nõudlikemate kasutajate seas. Õhuke ja tugev korpus ning väike kaal on omadused, mis muudavad X240 kaasaskandmise eriti mugavaks. Antud arvuti aku kestvus on piisav. X240 on igati atraktiivne tööloom oma arvukate heade omadustega ning sobib nii koduste vajaduste rahuldamiseks, kui ka nõudlikumasse töökeskkonda.

Tootekood
555500067294
Tootja
LENOVO
Mudel
ThinkPad X240
Protsessor
Intel i5-4300U
Protsessori kiirus
1.90GHz turbo režiimis kuni 2,90GHz
Ekraan
12,5" LED IPS
Resolutsioon
1366x768 HD
Mälu
8 GB
Kõvaketas
256 GB UUS SSD
Videokaart
Haswell-ULT Integrated Graphics Controller
Helikaart
WIFI
IEEE 802.11abgn
Võrgukaart
I218-LM
Bluetooth
USB
2 x USB3.0
Mälukaardilugeja
Hiir
TrackPoint ; Multitouchpad
Klaviatuur
Eesti
Klaviatuuri valgustus
Veebikaamera
Aku
aku kuni 17 tundi
ID kaardilugeja
Displei port
VGA
Operatsioonisüsteem
Win 8 uuendatud Win 10
Toiteplokk
Garantii
Garantii 6 kuud
1 Ühik
https://www.bitboard.ee/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5d14be29aa6d4.jpg
Toode lisatud lemmikutesse
Lisatud võrdluseks.

Meie leht kasutab küpsiseid. 

Küpsised on vajalikud sisu ja reklaamide isikupärastamiseks, sotsiaalmeedia funktsioonide pakkumiseks ning liikluse analüüsimiseks. Edastame teavet selle kohta, kuidas meie saiti kasutate, ka oma sotsiaalse meedia, reklaami- ja analüüsipartneritele, kes võivad seda kombineerida muu või varasema teabega, mida olete neile esitanud või on kogutud nende poolt teiepoolse teenuste kasutamise käigus. küpsis